עמוד הבית הסיפור שלנו הדורות
פרסים

    שמונה דורות של עשיית יין

  • שושלת הייננים "גלינא שור" נוסדה בשנת 1848. הדור הראשון חי בעיר העתיקה, שם הקים את היקב הראשון בארץ ישראל, במרתף אשר קירו המזרחי היה הכותל המערבי. כרמי היקב היו בהרי יהודה. תוצאת היקב נמכרה חלקה לתושבי ארץ ישראל וחלקה יוצאה לקהילות יהודיות במזרח אירופה

  • הדור השני לשושלת הייננים "גלינא שור" חי ברובע היהודי בירושלים. רוזה, ילידת צפת, אשת חייל ויזמית, הקימה את קמעונאות ובר היין הראשונים בארץ ישראל. החנות שכונתה ,"חַמָרַא רוזה" פעלה ברובע המוסלמי בשוק הכַתנים הסמוך להר הבית. תחת ניהולה של רוזה פרח ושגשג המקום והפך לאבן שואבת לתושבי המקום.

  • הדור האחרון ליצור יין בתוך חומות העיר העתיקה בירושלים. משפחת גלינא שור הייתה פעילה עד סופו של ה"ישוב הישן" והייתה האחרונה לעזוב את הרובע המוסלמי במאורעות תרפ"ט. לאחר היציאה מן החומות פעל הדור השלישי להקמתו מחדש של היקב בשכונת בית ישראל בירושלים.

  • הדור הרביעי ,התבלט במחויבותו לפיתוח היקב וביכולת העמידה של המשפחה מול אתגרי התקופה. שתי מלחמות עולם,חוקי יובש בעולם,עליית הקומוניזם הסגפני ומשטר מוסלמי האוסר אלכוהול בארץ ישראל לא מנעו פיתוח היקב מחוץ לחומות ירושלים .מיכלים חדשים נרכשו,ויין המשיך להימכר בארץ ישראל.

  • הדור החמישי לשושלת הייננים "גלינא שור" היה הראשון אשר העביר את תעשיית היין בארץ ישראל משיווק במיכלים להפצה בבקבוקים. דור זה , ניכן ביכולות ניהוליות לצד הבנה ראשונית של שיווק ומיתוג בתעשיית היין הארץ ישראלית. קו הבקבוק אפשר לראשונה למתג את היקב ולתת שמות ליינות .

  • 1950// הדור השישי פעל השנות השמונים של המאה עשרים, תקופה בא לא היה עדיין תרבות צריכה של יין איכותי בארץ. דור זה ראה את הנולד/באמצעות מיכון המאפשר בקרה ושליטה משופרים בתהליך ייצור היין שהחליפו את התהליכים הידניים שהיו נהוגים בענף. דור 6 – הסדרה החדשה של יקב 1848 שעושה לכם "סטיילינג" לאירוע הבא ומביאה לכם את היין הנכון לאירוע המתאים. יינני היקב של 1848 שקדו רבות על הבלנדים המיוחדים שיתאימו פרפקט לסוג האירוע.

  • הדור השביעי לשושלת היינים "גלינא שור" מוביל את היקב לקדמת טכנולוגית היין המקובלת בעולם. הדור השביעי מפתח יינות זניים, דו זניים ורב זניים, תוך הקפדה על כרמים מגוונים ושילובים מיוחדים ביין זני הגפנים הגדלים בכרמי היקב. יינות היקב זוכים להערכה ופרסים בכל העולם

  • יוסי שור , יינן בן הדור ה-8 למשפחת שור בעלי יקבי ציון , הקים את יקב הפרימיום "1848" , מוביל כיום את מהפכת האיכות ביקב ע"י פיתוח יינות זניים, דו זניים ורב זניים, תוך הקפדה על כרמים מגוונים ומובילים ברחבי ישראל. יינות היקב זוכים להערכה ופרסים בכל העולם

הרשמו לניוזלטר

וקבלו עדכונים שוטפים בנוגע לאירועי יין, מבצעים, סדרות חדשות ועוד