יוסי שור

יוסי שור - הבעלים של יקב 1848

יוסי שור

יוסי שור, ממשפחת גלינא שור, הוא הבעלים של יקב 1848. משפחתו מייצרת יין החל משנת 1848. המסורת התחילה בעיר העתיקה בירושלים בשנת 1848 כאשר פתחו את היקב הראשון בישראל. מאז ועד היום, דור אחר דור במשפחת שור המשיכו לייצר יין כמקצוע במשך יותר מ-170 שנה.

יוסי גדל על רקע קולות וניחוחות היין. המולת הבציר, ארומת היין התוסס, הדממה הדקה של היין המיושן במרתף החביות וקול שקשוק הזכוכית בקו הבקבוק. אלו הם הקולות והריחות שליוו אותו מימי ילדותו. סבו, אלישע ז"ל, ואביו משה עבדו בהתאם לעונות הכרם וייצור היין. יין עבורם לא היה רק מקצוע, זו הייתה דרך חיים.

אולם יוסי לא היה מרוצה מהדרך הישנה. הוא גדל כאשר מסביבו החלה מהפכה בתרבות היין. הוא היה חד אבחנה ומודע למתרחש בעולם מחוץ לכותלי היקב המשפחתי, והוא חלם לייצר יין פרימיום. אז החליט יוסי שור לשלב בין התרבות ומסורת הייננות של משפחתו לבין חתירה אחר מצוינות. הוא הקים את יקב 1848, יקב עילית חדש הקרוי על שם הדורות הקודמים. היקב החדש היה שונה מבחינות רבות: היקב שבבעלותו ובניהולו נועד לייצר יינות בוטיק בכמויות קטנות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

עם הקמת יקב 1848 הוכיח יוסי שור כי הצליח לספוג 170 שנה של תרבות ומסורת יין משפחתית, ובד בבד ליישם רעיונות מודרניים וטכנולוגיה מתקדמת, בכרם וביקב כאחד. שילוב זה הפך את יקב 1848 לאחד היקבים המעניינים והחדשניים ביותר בארץ כיום.